marzec

Jak skutecznie dezynfekować ręce

TVP ABC - pasmo edukacyjne zaprasza

heart

Ulubieni bohaterowie, ponadczasowe filmy i seriale, nauka liczenia i rysowania, a wszystko w formie edukacyjnej zabawy – rusza „Domowe Przedszkole”, czyli najnowsza propozycja Telewizji Polskiej skierowana do najmłodszych. W ramach projektu eSzkoła od poniedziałku dzieci będą miały do dyspozycji wirtualny kanał edukacyjny, dzięki któremu skorzystają ze specjalnej oferty programowej TVP ABC.

REKRUTACJA

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem Minister Edukacji Narodowej Rozporządzeniem z dnia 11 marca 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19 (Dz.U. z 2020r. poz.410) w dniach 12-25 marca 202r. ograniczył funkcjonowanie jednostek systemu oświaty.

Drodzy Rodzice.

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

DROGI RODZICU

Wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał słownictwo swojego dziecka. Znajdź czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponuj dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe.

Spektakl "Brzydki Kaczorek"

Drodzy Rodzice i Dzieci :)

FREBLOWSKIE PORANKI DLA DZIECI

Każdego dnia (od poniedziałku do piątku) na naszym głównym fanpage (https://www.facebook.com/FROEBELpl/) o godzinie 10:00zapraszamy wszystkie dzieci przed ekrany.

DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.