Organizacja roku szkolnego

Drodzy Rodzice

W związku z organizacją roku szkolnego 2020/2021 w Przedszkolu Samorządowym Nr 76 „ Na Zielonych Wzgórzach” w Białymstoku, informujemy o zasadach  obowiązujących w placówce w czasie trwającej pandemii COVID-19 :

1. Przedszkole od dnia 1 września 2020 roku będzie funkcjonować od godz. 6.30 – 17.00

2. Do przedszkola przyprowadzamy tylko dzieci zdrowe.

3.Rodzice przyprowadzający dzieci zobowiązani są do noszenia maseczek i dezynfekcji dłoni/ noszenia rękawiczek ochronnych oraz zachowania bezpiecznego dystansu społecznego wynoszącego min. 1,5 m.

4. Dziecko/ rodzeństwo  przyprowadzane i odbierane są wyłącznie przez jednego rodzica/opiekuna prawnego (osobę upoważnioną)  z zachowaniem wymaganych  wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk przy drzwiach przedszkola). Dzieci przyprowadzają tylko osoby zdrowe.

5. Rodzice korzystają z   przestrzeni wspólnej przedszkola: szatnia oraz korytarz, rejestrują  przyjście i wyjście dziecka kartą „Stoperek”, zachowując odpowiedni dystans społeczny wynoszący min. 1,5m

6. Dyżurujący personel przedszkola będzie dbał o zachowanie odpowiedniej liczby rodziców/opiekunów prawnych wchodzących do  szatni przedszkola oraz bezpieczną i sprawną komunikację z zachowaniem dystansu społecznego wynoszącego 1,5 m

7. Rodzice /opiekunowie prawni są zobowiązani do przyprowadzania dzieci najpóźniej do godziny 8.30 ze względu na dezynfekcję pomieszczeń w przestrzeni wspólnej  oraz organizację śniadania , które będzie podawane w salach poszczególnych grup o godz. 8.45.Obiad dzieci spożywają w salach  o godz. 11.30, a podwieczorek o godz. 14.00.

8. W godzinach:6.30 – 8.00 oraz  15.00 - 17.00 Rodzice/opiekunowie prawni będą mogli odprowadzać  lub odbierać   dzieci w grupach dyżurujących . Godziny pracy poszczególnych grup przedszkolnych oraz wskazanych grup dyżurujących podamy w późniejszym terminie. Zalecamy, by  w miarę możliwości dzieci były przyprowadzane i odbierane ze swojej grupy przedszkolnej .

9. W grupach najmłodszych „Biedronki” i „Pszczółki” dzieci będą leżakowały ( ok.12.00 - 14.00). Prosimy o przygotowanie  pościeli i piżamki (włożone do odpowiedniego materiałowego worka), która raz w tygodniu będzie wydawana do prania. Każde dziecko będzie miało swój podpisany leżak. Warto również podpisać pościel, piżamkę i kapcie dziecka.

10. W przedszkolu obowiązuje zakaz przynoszenia  własnych zabawek do przedszkola.

11. Informujemy, ze w przedszkolu nie będą organizowane zajęcia dodatkowe.

12. W Przedszkolu będzie obowiązywał reżim sanitarny związany z pandemią COVID - 19, szczegółowe wytyczne znajdują  się w Procedurze Bezpieczeństwa załączonej poniżej.

13. Zebrania organizacyjne z rodzicami odbędą się na początku września (termin zostanie podany we wrześniu), w każdej grupie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

14. Wyprawka przedszkolaka zostanie uzgodniona na zebraniach z rodzicami w poszczególnych grupach.

15. Wszyscy rodzice zobowiązani są do wypełnienia i przyniesienia do przedszkola oświadczeń załączonych do procedury bezpieczeństwa.(prosimy o pozostawienie oświadczeń w grupowych skrzynkach stojących w szatni przedszkolnej)

I nasza ogromna prośba do Was kochani Rodzice:

nie wysyłajmy do przedszkola dziecka z objawami infekcji. Jeśli dziecko czuje się źle, ma np. gorączkę, katar, kaszle nie wysyłajmy go do przedszkola. Objawy te nie musza świadczyć o zakażeniu koronawirusem, natomiast w dobie pandemii i COVID-19, jakiekolwiek tego typu sytuacje, które przytrafia się w przedszkolu, wzbudzą niepotrzebną nerwowość. Zachowujmy się maksymalnie odpowiedzialnie, zmniejszajmy ryzyko zagrożenia.

Pozdrawiam cieplutko, do zobaczenia 1 września.

Ewa Sochor

dyrektor PS Nr 76 „Na Zielonych Wzgórzach”

Załącznik(i):