Pyszne witaminki- robimy sałatkę jarzynową

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa "Motylków" postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników.
    Każdy ubrał fartuszek, dostał nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sprawiło to dzieciom wiele satysfakcji.
    Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.
    Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!

Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

wydarzenia / 2017-2018