Fascynujący świat pszczół

Wszystkie przedszkolaki spotkały się z Mistrzem Pszczelarstwa z Pasieki Boża Iskierka. Dzieci miały okazję wysłuchać opowieści, a także zobaczyć ule, jakie robiono dawniej i dziś. Dowiedziały się kim był bartnik, co to "barć", skąd pochodzi słowo "pasieka", jak pszczelarz opiekuje się pszczołami. Poznały także wygląd  ( również w dużym powiększeniu) i zwyczaje pszczół, ich role w ulu oraz  niesamowitą drogę od kwiatka do miodu. Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki oglądały żywe pszczoły w szklanym ulu, wykonały świeczki z wosku pszczelego, a także degustowały miód i pyłek kwiatowy. Na koniec każdy otrzymał dyplom i drobne upominki. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

wydarzenia / 2017-2018