Święto muzyki w naszym przedszkolu

Muzyka towarzyszy nam każdego dnia- śpiewamy, tańczymy, słuchamy, bawimy się przy muzyce, gramy na instrumentach. Jest środkiem, celem, dziełem, inspiracją , zachętą do wielu różnorodnych  działań, a przede wszystkim wpływa wszechstronnie na rozwój dzieci. Dlatego też postanowiliśmy  pierwszego października uczcić Międzynarodowy Dzień Muzyki.  Tego dnia dzieci przyniosły z domu różne instrumenty, a w przedszkolu pojawiły się specjalne dekoracje. Cała społeczność przedszkolna zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie  zaśpiewano przygotowane wcześniej piosenki, odbyły się prezentacje instrumentów muzycznych, różne zabawy muzyczno-ruchowe i tańce,  a także dzieci miały możliwość wykazać się wiedzą i umiejętnościami podczas rozwiązywania muzycznych zadań i zagadek. Na zakończenie wszystkie grupy wyruszyły na paradę z instrumentami wokół przedszkola. Było bardzo radośnie i głośno, czyli "wszystko gra" !  :)

wydarzenia / 2018-2019