"Autochodzik"- gotowi do drogi!

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, zaprosiliśmy pracowników Straży Miejskiej w Białymstoku  do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W zajęciach brały udział najstarsze grupy: „Muchomorki” i „Zające”.

Edukacyjna zabawa "Autochodzikiem" rozpoczęła się od zapięcia pasów. To jest pierwsza rzecz, o której należy pamiętać, żeby bezpiecznie jeździć po drogowym miasteczku i być jego odpowiedzialnym uczestnikiem. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę kierowców samochodów,  pieszych, a nawet policjantów. Poprzez zabawę uczyły się refleksu, zwinności oraz rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji na drodze. Przygotowywały się do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Dziękujemy Straży Miejskiej za przeprowadzenie ciekawych i pouczających zajęć!

wydarzenia / 2018-2019