"Jak dzieci wiosnę przyspieszyły"

To tytuł opowiadania Marii Kownackiej, które było inspiracją dla naszych przedszkolaków do założenia "zielonego ogródka" na parapecie. W oczekiwaniu na wiosnę i zieleń wokół mali ogrodnicy sami przystąpili do wysiewania nasion i sadzenia cebulek. Przy tej okazji segregowały nasiona i cebulki, przeliczały, przygotowały potrzebne rzeczy tj. pojemniki, woda, ziemia. Każdy już teraz wie, co jest potrzebne roślinom, aby mogły rosnąć.  Po pracy,  którą wszyscy starannie  wykonali, kąciki przyrody w salach zapełniły się  wypełnionymi doniczkami , a przedszkolaki z niecierpliwością czekają na pierwsze kiełki, listki, kwiaty, szczypiorek. Co dzień będą pielęgnowały i obserwowały swoje  wczesnowiosenne roślinki :)

wydarzenia / 2018-2019