Przedszkole Samorządowe nr 76 Na Zielonych Wzgórzach w Białymstoku

Patriotyczne Śpiewanie

W piątek 8 listopada odbyło się Patriotyczne Śpiewanie, czyli coroczne wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. W tym szczególnym dniu niezmiernie miło było nam gościć przybyłych rodziców i dziadków. Wspólnie z nami oddali oni cześć tym, którym zawdzięczamy wolność. Pani dyrektor przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnego świętowania. Uroczystość rozpoczęły dzieci z koła teatralnego "Entliczek pentliczek". Przedstawiły wzruszającą historię o tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę. Następnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przeplatane było wierszami przygotowanymi przez reprezentację z każdej grupy, występami artystycznymi przygotowanymi przez dzieci z koła regionalnego "Podlaskie Nutki" oraz grupy "Muchomorki" i  "Zajączki". Nie mogło obejść się bez uroczystego odśpiewania Hymnu Narodowego - nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu", która jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej".

Była to niezwykle emocjonująca uroczystość. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wspólne śpiewanie i zapraszamy za rok :)

 Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 wydarzenia / 2019-2020

góra strony  

Przedszkole Samorządowe nr 76 "Na Zielonych Wzgórzach" w Białymstoku  | opracowanie:Dorota Gaszyńska  | wykonanie:pablo  | (hosted on uti.pl)