DLA KAŻDEGO DZIECKA- DZIECIŃSTWO

20 listopada 2019r. przypadła wyjątkowa 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
UNICEF, w ramach obchodów tak wspaniałego i ważnego wydarzenia  zaprosił wszystkich do uczczenia tego szczególnego dnia – odpowiedzieliśmy więc na ten apel.  Ten dzień w naszym przedszkolu był w kolorze niebieskim: dzieci i cały personel ubrani na niebiesko, niebieska dekoracja przedszkola, wystawa prac plastycznych dzieci pod hasłem „Prawa dziecka – ważna sprawa” na holu przedszkola, które były podsumowaniem różnorodnych działań i przedsięwzięć podkreślających fakt, że wszystkie dzieci bez wyjątku, mają prawo do dzieciństwa. Najważniejszym jednak wydarzeniem okazał się utworzony przez nas i  dzieci z  Przedszkola Samorządowego Nr 77 „Rumiankowe Przedszkole” im. S. Kossak  „Łańcuch przyjaźni”. Nasze przedszkolaki zgromadziły się w centrum osiedla „Zielone Wzgórza” przy osiedlowym amfiteatrze. Miały w rękach niebieskie akcesoria: balony, wstążeczki, transparenty z hasłami związanymi z ochroną praw dziecka. Poprzez podanie sobie rąk utworzyły przepiękny, długi, niebieski „Łańcuch przyjaźni”, do którego z ochotą przyłączali się mieszkańcy osiedla oraz nasz gość specjalny wydarzenia Pani Wiesława Ćwiklińska – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Było bardzo wesoło i głośno.  Niebywałą atrakcją był dron, który nas nagrał i wykonał piękne zdjęcia „z lotu ptaka”. Dzięki zaangażowaniu Rodziców naszych wychowanków możliwe okazało się przeprowadzenie akcji charytatywnej „Prezent bez Pudła”. Za pośrednictwem UNICEF Polska zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup szczepionek, antybiotyków, żywności terapeutycznej dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania obchodów 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

wydarzenia / 2019-2020