Pszczółka Malinka opowiada o hospicjum

22 listopada odbyło się spotkanie z Panią Dominiką  z Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum w Białymstoku. "Zajączki" i "Muchomorki" wspólnie obejrzały film pt. ”Pszczółka Malinka". Bohaterka, tytułowa pszczółka w bardzo przystępny sposób opowiedziała o problemie śmierci wśród dzieci nieuleczalnie chorych. Dzięki opiece w hospicjum i wsparciu wolontariuszy chorzy mogą cieszyć się, bawić i miło spędzić ostatnie chwile swojego życia.
Przedszkolaki wykazały się dużą wrażliwością, udzielały odpowiedzi na postawione im pytania. Na pamiątkę spotkania pani Dominika wręczyła dzieciom naklejki fundacji. Przedszkolaki natomiast wręczyły pani Dominice wcześniej przygotowane serca, które nasz gość przekaże chorym w hospicjum. Tym drobnym gestem dzieci chciały pokazać, że są chętne i gotowe do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

wydarzenia / 2019-2020