Miasto Białystok – Przyjazne Dzieciom

25 listopada 2019 roku przedstawiciele dzieci z naszego przedszkola - Julia z „Muchomorków” i Marysia z „Zajączków” oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 77 „Rumiankowe Przedszkole” im. S. Kossak, a także z Przedszkola Samorządowego Nr 82 „Stumilowy las”,  wzięły udział w XVI sesji Rady Miasta Białystok podsumowującej obchody 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzieci wręczyły Prezydentowi Miasta Białegostoku Panu Tadeuszowi Truskolaskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Łukaszowi Prokorymowi propozycje na zmiany zebrane od dzieci z białostockich  przedszkoli do projektu "Miasto Białystok  - Przyjazne Dzieciom”. Dzieci zaprezentowały też wiersz " Przedszkolne marzenia" który został nagrodzony wielkimi brawami przez zebranych Radnych i gości. To był nasz debiut  na forum sesji Rady Miejskiej, ale kto wie, być może kiedyś nasze przedszkolaki jako już dorośli białostoczanie zasiądą  w tym miejscu.
    Bardzo im tego życzymy :)

wydarzenia / 2019-2020