"Zajączki" w Zoo "Akcent"

W pierwszym tygodniu marca dzieci z grupy Zajączki realizowały temat dotyczący Zwierząt Egzotycznych. Ciekawskie przedszkolaki chciały się dowiedzieć czy w naszym białostockim Zoo "Akcent" mieszkają takie zwierzęta. Postanowiliśmy się przekonać na własne oczy i w piątek 7 marca udaliśmy się na wycieczkę do zoo. Wchodząc do parku nieopodal punktu docelowego na spotkanie wyszła nam wiewiórka. I mimo, że nie jest to zwierzę egzotyczne jej widok sprawił przedszkolakom wiele radości. Wiewiórka była naszym przewodnikiem, gdyż co chwilę ukazywała nam się w czasie zwiedzania. Podczas wizyty mogliśmy zobaczyć między innymi takie zwierzęta jak niedźwiedzie, wilki, rysie, kucyki, konie polskie, żubry, sarny czy jelenie. Niestety nie spotkaliśmy lwa, żyrafy, słonia czy tygrysa. Wniosek z naszej wycieczki jest taki ze w białostockim zoo nie mieszkają zwierzęta egzotyczne. Korzystając z miejsca i czasu do powrotnego autobusu urządziliśmy sobie gimnastykę na świeżym powietrzu bo jak wiadomo ruch to zdrowie.

wydarzenia / 2019-2020