Pola Nadziei 2020/2021

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już kolejny raz przyłączamy się do ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”. "Pomóż Im odnaleźć iskrę nadziei"  to tegoroczne hasło kampanii. Niech ta iskierka nadziei towarzyszy nam przez całą edycję i rozświetli życie dzieciom dla których liczy się każdy dzień …

Akcja ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Staje się okazją do budzenia wrażliwości, empatii, kształtowania postaw prospołecznych.

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili (symboli nadziei) na znak solidarności z chorymi i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną zakwitną - są rozdawane w trakcie ulicznych kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci, pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom z terenu całego województwa podlaskiego. Mali pacjenci przebywają w domach rodzinnych, wśród bliskich, a jednocześnie mają zapewnioną niezbędną aparaturę medyczną, pomoc lekarską, pielęgniarską, socjalną, psychologiczną oraz rehabilitację. Dzięki zebranym funduszom Fundacja jest w stanie zapewnić terminalnie chorym dzieciom opiekę na najwyższym możliwym poziomie. Opieką obejmuje również najbliższą rodzinę dziecka, a po jego odejściu, służy wsparciem w żałobie.

Dzieci z najstarszej grupy "Zajączki" zasadziły właśnie w przedszkolnym ogrodzie cebulki żonkili-symbol nadziei. To pierwszy, mały krok w akcji "Pola Nadziei". Kolejnym będzie zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji "Pomóż Im", o czym poinformujemy niebawem.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w kampanii. Pomagać można na wiele sposobów:
 Wpłać darowiznę, załóż zbiórkę na Fb, zostań Partnerem wybranej akcji, zaangażuj się w payroll giving, pomagaj przy okazji ślubu, pogrzebu, jubileuszu, zostań wolontariuszem, indywidualnie lub w ramach
wolontariatu pracowniczego, korzystaj z Fani Mani robiąc zakupy w Internecie, zapisz datek w testamencie, przekaż nam 1% podatku.
Bank Millenium 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536

wydarzenia / 2020-2021