Wybieram sam- o zdrowie dbam!

Jak wiadomo nie od dziś, w przedszkolu promujemy zdrowy styl życia w wielu obszarach. Jednym z nich jest zdrowe odżywianie.  Zajęcia edukacyjne, rozmowy, zabawy tematyczne, gry to tylko część działań, gdyż przede wszystkim nasze przedszkolaki  kształtują zdrowe nawyki żywieniowe  każdego dnia podczas posiłków przygotowywanych przez nasze panie kucharki. Urozmaicone posiłki zachęcają dzieci do konsumpcji, próbowania nowych potraw, a  możliwość samodzielnego komponowania kolorowych i  zdrowych kanapek  jest dla dzieci bardzo atrakcyjna i  sprawia wielką frajdę. Dzieci same wybierają nie tylko komponenty na swoje kanapki, ale również  podczas drugiego śniadania czy podwieczorku sięgają po zdrowe przekąski w formie surowych warzyw i owoców. Przy tej okazji  przemycamy ciekawostki na temat wartości odżywczych, pochodzenia warzyw czy owoców (ogród- rośnie w ziemi, nad ziemią, sad- drzewa, krzewy, krajowe, tropikalne, itp. ), zastosowania. Przedszkolaki przekonały się, że chrupiące marchewki, kalarepka, rzodkiewki, ogórki, pomidorki, papryka, a także różne owoce to smaczne i zdrowe przekąski, po które warto sięgać kilka razy w ciągu dnia.

Takie działania doskonale wpisują się w edukację dla zrównoważonego rozwoju. Zachęcamy  Rodziców do kontynuowania ich  z dziećmi w domu :) Przygotowujcie  zdrowe posiłki wspólnie, rozmawiajcie i dobrze się bawcie:)