Warsztaty Edukacyjne „Przygody Kropelki Wody

Dzieci z grupy „Muchomorki” uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt.: „Przygody Kropelki Wody” prowadzonych przez pracownika Wodociągów Białostockich. Przedszkolaki dowiedziały się, jak woda „trafia” do naszych kranów, jak należy ją wykorzystywać, oszczędzać oraz dbać o jej czystość. Dzięki połączeniu edukacji i zabawy dzieci umocniły świadomość właściwego stosowania wody w życiu codziennym oraz z pewnością pobudziły ekologiczną wrażliwość.

Wycieczka "Muchomorków" do Szkoły Podstawowej nr 44

Moment pójścia do szkoły jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu dziecka i dlatego nasze przedszkole od lat współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 44, która znajduje się w pobliżu i zdecydowana większość naszych absolwentów uczęszcza do tej właśnie placówki. 4 lutego 2020 r. "Muchomorki" wybrały się na pieszą wycieczkę do szkoły. Na miejscu zostaliśmy bardzo miło przywitani przez wychowawczynię klasy I c. Pani Iwona pokazała nam szatnię, klasę lekcyjną, świetlicę, salę gimnastyczną i stołówkę. Dzieci miały również okazję zobaczyć, jak wyglądają zajęcia judo oraz lekcja angielskiego w klasie Ic. Przedszkolaki wróciły z wizyty zadowolone i pełne wrażeń.

Święto Babci i Dzień Dziadka w przedszkolu

Na ten dzień wszystkie przedszkolaki czekały z niecierpliwością. Kochane Babcie i Dziadkowie przybyli na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Wnuczęta przygotowały swoim bliskim wiele niespodzianek- były inscenizacje, wiersze, piosenki, tańce, gra na instrumentach oraz własnoręcznie przygotowane upominki, życzenia i mnóstwo uścisków. Nie zabrakło tez wspólnych zabaw i tańców, bo przecież trwa karnawał! Te miłe chwile na pewno długo pozostaną w pamięci uczestników spotkania.
    A my dołączamy się do życzeń : )         :            STO LAT NIECH ŻYJĄ BABCIA I DZIADEK!

My się w ferie nie nudzimy!

Ferie zimowe to doskonała okazja na aktywne spędzanie czasu wolnego. Dlatego też dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola ( „Zajączki” i „Muchomorki”) uczestniczyły w zajęciach sportowych organizowanych przez Zespół Szkół Technicznych im. Władysława Andersa w Białymstoku. Podczas zajęć przedszkolaki mogły wykazać się sprawnością ruchową, zręcznością, szybkością i zwinnością. Nikogo nie opuszczał dobry humor, a radość i energia trwały cały czas. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Zrobiłyśmy też pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

"Kolędy to czas"

Dzieci z przedszkolnego koła teatralnego "Entliczek- Pentliczek" wystąpiły z przedstawieniem "Jasełka" na scenie  Kina Forum podczas  19 Prezentacji  Małych Form Teatralnych "Kolędy to czas", organizowanych przez Przedszkole Samorządowe Nr 58 Integracyjne im.J Wilkowskiego w Białymstoku oraz Białostocki Ośrodek Kultury.
    Mali aktorzy na wielkiej scenie wystąpili wspaniale, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a jury konkursu przyznało  WYRÓŻNIENIE.

RODZICE-DZIECIOM

Kolejny raz Rodzice naszych wychowanków zaangażowali się w przygotowanie dzieciom  niecodziennej niespodzianki. Przedstawienie teatralne w postaci jasełek zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie i wzbudziło wiele emocji. Dzieci z dumą, zainteresowaniem i uśmiechami na twarzach oglądały swoich Rodziców w zupełnie innych niż  na co dzień  rolach, a niektóre maluchy nawet  aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu wcielając się w role.
    Serdecznie dziękujemy za tę wspaniałą inicjatywę i gratulujemy pomysłów, twórczego podejścia i talentów aktorskich!

"Cuda, cuda ogłaszają!"

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny Orszak Trzech Króli, czyli największe jasełka organizowane w przestrzeni publicznej. Mędrcy ze Wschodu wyruszyli za Betlejemską Gwiazdą , by dotrzeć do ubogiej stajenki, w której narodził się Chrystus.  Barwny korowód ze śpiewem podążał  z dziedzińca przy Pałacu Branickich w stronę stajenki  na Rynku Kościuszki  zatrzymując się , by obejrzeć oparte na ewangelicznym przekazie inscenizacje.
    Przedstawiciele naszego przedszkola również uczestniczyli w tym wspaniałym wydarzeniu, za co serdecznie dziękujemy  :)

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia...

Cała społeczność przedszkolna oraz zaproszeni goście- przedstawiciele Rady Rodziców, ksiądz z Parafii św. Jadwigi, nasi emerytowani nauczyciele spotkali się, by wspólnie celebrować tradycje bożonarodzeniowe. Dzieci z koła teatralnego "Entliczek- Pentliczek" przedstawiły jasełka, którym towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd, a następnie wszyscy składali sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem.
    Takie momenty przypominają, że święta to nie tylko choinka, prezenty, świąteczne potrawy, ale przede wszystkim wspólnie spędzony czas w serdecznej, życzliwej atmosferze, śpiewanie kolęd, ciepłe myśli o bliskich, niezapominanie o potrzebujących i radość z Narodzenia Pańskiego. Wesołych Świąt!

"Święta tuż, tuż…" - warsztaty bożonarodzeniowe w grupie „Muchomorków”

Dzieci z grupy „Muchomorków”  długo czekały na ten moment, aby wspólnie z rodzicami „poczuć” magię Świąt. Przedszkolaki przywitały swoich rodziców występem artystycznym pt.: „Świąteczne zamieszanie”. Zaprezentowały też piosenki, układy taneczne oraz wręczyły bożonarodzeniowe upominki. Następnie w miłej, świątecznej atmosferze zamieniliśmy się w prawdziwych artystów, wykazując się pomysłowością i kreatywnością. Przy dźwiękach kolęd powstawały przepiękne bombki zdobione świątecznymi serwetkami, cekinami i wstążkami.

"Razem przy choince"- spotkanie integracyjne

W grupie "Motylki" zapanował świąteczny nastrój. Spotkaliśmy się, by wspólnie udekorować choinkę aniołami wykonanymi wg własnych pomysłów. Bożonarodzeniowy klimat dopełniło kolędowanie i poczęstunek pierniczkami przygotowanymi przez dzieci. Wesołych Świąt:)

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
(wszystkie)