Biedronki

wyróżnione

Mali artyści

1. Autorką wspaniałej pracy pt. "Pani Wiosna" jest Dominika. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)

czerwiec

"Morski krajobraz"

30.06.2020 r.

"Lato, lato..."

"Wakacyjne podróże"

26.06.2020 r.

"Wakacyjny czas"

25.06.2020 r.

"Gdzie pojadę na wakacje?"

24.06.2020

Religia prawosławna

Sława Hospodu Iisusu Chrystu moje wspaniałe i kochane Dzieci!!!

Chciałabym bardzo podziękować Wam oraz Waszym Rodzicom, Dziadkom oraz Wszystkim,  za  wspólne z Wami i ze mną uczestniczenie  w niecodziennych spotkaniach  na zajęciach religii. Lekcje religii, a właściwie wspólne poznawanie jej malusieńkiej części,  mimo, że nie osobiste, mimo, że nie mogłam być ostatnimi czasy bezpośrednio z Wami, były mi, a i mam nadzieję, że również Wam - szczególnie bardzo bliskie. Pisząc  do Was, wstawiając filmiki, materiały, widziałam twarzyczkę każdego z Was tak, jakbym mówiła i pisała do każdego indywidualnie.
     Nie mogąc Was uściskać osobiście, przesyłam moc cieplutkich pozdrowień i zapewnienia o mojej za Was modlitwie. O taką też i modlitwę, proszę nieśmiało również i Was. Rozpoczynają się wakacje - gry, zabawy, wyjazdy, spotkania, pomoc Rodzicom i Dziadkom, lecz nie zapominajmy o najważniejszym - o Panu Bogu, o modlitwie do Niego, do Marii - Matki Bożej oraz Świętych i Aniołów.  Znajdźmy dla Nich troszeczkę czasu, aby i Oni znaleźli ten czas dla nas, aby wakacje przebiegły w zdrowiu i radości!

pozdrawiam cieplutko

pamiętajcie o bezpieczeństwie nad wodą ! :-) - link do wklejenia w wyszukiwarkę

"Dzień Taty"

23.06.2020 r.

" Wkrótce wakacje"

22.06.2020r.

"Co nam przynosi lato?"

1. „ Letnie owoce” –praca z obrazkiem, poznanie nazw kilku owoców (truskawki, poziomki, czereśnie),wyrabianie nawyków prozdrowotnych. Zachęcanie do zdrowego odżywiania się, do spożywania różnorodnych owoców; doskonalenie procesów poznawczych: uwagi i spostrzegania. (IV/9, IV/2, IV/18)

"Zjawiska atmosferyczne"

18.041.2020 r.

"Przysmaki lata"

17.06.2020r.

"Zabawy na powietrzu"

16.06.2020 r.

Religia prawosławna

Sława Hospodu Iisusu Chrystu !  moje wspaniałe Dzieci ! :-)

Kilka słów o Apostołach Piotrze i Pawle, których święto będziemy obchodzić 12 lipca ( niedziela)
Święto to jest poprzedzone tzw. "Postem Piotrowym" ,który właśnie tylko co się rozpoczął od 15 czerwca ( poniedziałek )

Apostoł Piotr ( wcześniejsze imię: Szymon ) był jednym z pierwszych uczniów powołanych przez Chrystusa. Pochodził z Galilei i był rybakiem. To Szymon, zwany później Piotrem, jako pierwszy powiedział, iż Pan nasz Jezus Chrystus jest Synem Bożym, za co został właśnie nazwany przez Pana Jezusa - Piotrem, co oznacza "skała", jako twardo stojący w wierze. Niestety, w chwili próby, kiedy Jezus  Chrystus był męczony i ukrzyżowany, ze strachu o swoje życie Piotr trzy razy powiedział, że Go nie zna. Od  razu  z tego powodu bardzo cierpiał i płakał, że wyparł się Syna Bożego. Jednak Jezus Chrystus, po swoim zmartwychwstaniu, przyjął gorące i szczere przeprosiny Piotra i wybaczył mu jego zachowanie. Apostoł Piotr powiedział, że zawsze kochał i kocha Pana Jezusa, lecz do końca swoich dni bardzo żałował swojego zachowania.
      Apostoł Paweł ( wcześniejsze imię: Szaweł ) to uczony w Piśmie faryzeusz, obywatel rzymski. Początkowo prześladował chrześcijan. Robił to, bo myślał, że chrześcijanie są źli i gniewają Boga. Jednak zmartwychwstały Pan nasz Jezus  Chrystus objawił się Szawłowi i powiedział, aby nie robił chrześcijanom nic złego a tym samym i Jemu - Jezusowi Chrystusowi. Szaweł za karę stracił wzrok. Przerażony, długo modlił się gorliwie i zrozumiał, że źle postępował. Przeprosił Jezusa Chrystusa i cudownie odzyskał wzrok. Został nazwany Pawłem.  Po swoim swoim cudownym nawróceniu, stał się gorliwym i bardzo mądrym wyznawcą Chrystusa.

Obu Apostołów: Piotra i Pawła ,  łączyła gorliwa wiara i działalność w niesieniu Słowa Bożego w pierwszym stuleciu istnienia Kościoła. Męczeńską śmierć, obaj Apostołowie  ponieśli w 67 roku w Rzymie.

Pozdrawiam cieplutko i serdecznie zapraszam do obejrzenia dwóch filmików :-)

"Lubimy lato"

15.06.2020 r.

"Czym podróżujemy? "

12.06.2020 r.

Religia prawosławna

Sława Hospodu Iisusu Chrystu ! moje Kochane Dzieci !

Język cerkiewnosłowiański

Moje Wspaniałe Dzieci !
   Zakończyło się właśnie wielkie święto - Święto Zesłania Świętego Ducha na Apostołów oraz dzień świąteczny poświęcony Świętemu Duchowi.
   Jak pamiętamy, dzień ten mówi nam przede wszystkim o tym, iż Duch Święty, pochodzący od Boga Ojca, został posłany Apostołom przez Boga Syna - Jezusa Chrystusa. Apostołowie, wzmocnieni Duchem Świętym przestali się bać o swoje życie. Stali się jednością - dążyli do tego samego, aby przekazywać ludziom to, czego nauczył ich Jezus Chrystus. By być zrozumiałymi, otrzymali od Ducha Świętego również dar mówienia obcymi językami, aby byli zrozumiałymi przez ludzi, do których mówili o Bogu.
   Apostołowie mieli swoich uczniów, a ci swoich a ci następnych, następnych aż do czasów, kiedy pojawili się, uczniowie, nazywani Apostołami Słowian : Święci: Cyryl i Metody.
By nieść Słowo Boże do ludów słowiańskich, by móc je zapisywać w zrozumiałym dla Słowian języku, by mogli oni czytać Biblię, służyć nabożeństwa , stworzyli język,  zwany później  cerkiewnosłowiańskim
Cóż to jest za język cerkiewno słowiański ?  - znany nam obecnie z nabożeństw cerkiewnych - z modlitewników, ze starych ksiąg, o tym dowiemy się ,co nie co, z poniższego filmu, do którego obejrzenia serdecznie Was zapraszam !

pozdrawiam cieplutko

"Bezpieczna podróż"

10.06.2020 r.

" Pojazdy poruszające się w powietrzu"

9.06.2020 r.

"Pojazdy lądowe"

8.06.2020 r.

"Balony"

5.06.2020 r.

"Wiatraczki"

4.06.2020 r.

" Bańki mydlane"

3.06.2020 r.

Religia prawosławna

Sława Hospodu Iisusu Chrystu ! Moje kochane Dzieci ! :-)

ŚwiętoTroica - Zesłanie Ducha Świętego ( Pięćdziesiątnica ) : 7 czerwca 2020 r.

"Muzyczne zabawy"

2.06.2020 r.