marzec

Ogólnopolski program "Dzieciaki Mleczaki" w grupie "Muchomorków"

Program „Dzieciaki Mleczaki” powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Jest to edukacyjno- informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Celem programu jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną

Nasze pasje

Dzieci z grupy „Muchomorki” chętnie dzielą się swoimi pasjami, zainteresowaniami, hobby. Przynoszą wykonane ozdoby, prace przestrzenne, zdobyte puchary czy medale. Z wielką radością opowiadają o swoich osiągnięciach w różnych dyscyplinach sportowych: piłka nożna, pływanie, szachy, a także dzielą się pomysłami na prace plastyczno – techniczne. Chęć podzielenia się z innymi swoim sukcesem wywołuje wiele radości, podekscytowania, a także motywuje innych do „działania”. Życzymy dalszych sukcesów!

Wizyta "Muchomorków" w Galerii im. Sleńdzińskich

"Muchomorki" po raz kolejny uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Galerii im. Sleńdzińskich. Przedszkolaki stworzyły piękne, kolorowe pawie. Podczas pracy dzieci rysowały, kolorowały mazakami oraz malowały. Zajęcia sprawiły wszystkim dużo radości.

"Zajączki" w Zoo "Akcent"

W pierwszym tygodniu marca dzieci z grupy Zajączki realizowały temat dotyczący Zwierząt Egzotycznych. Ciekawskie przedszkolaki chciały się dowiedzieć czy w naszym białostockim Zoo "Akcent" mieszkają takie zwierzęta. Postanowiliśmy się przekonać na własne oczy i w piątek 7 marca udaliśmy się na wycieczkę do zoo. Wchodząc do parku nieopodal punktu docelowego na spotkanie wyszła nam wiewiórka. I mimo, że nie jest to zwierzę egzotyczne jej widok sprawił przedszkolakom wiele radości. Wiewiórka była naszym przewodnikiem, gdyż co chwilę ukazywała nam się w czasie zwiedzania. Podczas wizyty mogliśmy zobaczyć między innymi takie zwierzęta jak niedźwiedzie, wilki, rysie, kucyki, konie polskie, żubry, sarny czy jelenie. Niestety nie spotkaliśmy lwa, żyrafy, słonia czy tygrysa. Wniosek z naszej wycieczki jest taki ze w białostockim zoo nie mieszkają zwierzęta egzotyczne. Korzystając z miejsca i czasu do powrotnego autobusu urządziliśmy sobie gimnastykę na świeżym powietrzu bo jak wiadomo ruch to zdrowie.

Raz , dwa , trzy, liczysz Ty!

Dzieci z grupy „Muchomorki” tym razem „wkroczyły w świat” działań matematycznych. Matematyczne zabawy rozpoczęliśmy od przypomnienia znaków matematycznych, tj. plus, minus, większy, mniejszy, równy, użycia ich w różnych działaniach oraz zadaniach z treścią. Dzieci z dużym skupieniem układały liczby z przygotowanych cyfr, porównywały zbiory przy użyciu znaków „<, „>” „=” oraz odróżniały błędne liczenie od poprawnego, a także samodzielnie układały swoje działania.  Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że matematyka wcale nie jest taka trudna. BRAWO Przedszkolaki!

PROFILAKTYKA ZDROWIA

Proszę o zapoznanie się za załącznikami:

GÓRA GROSZA

Na przełomie listopada i grudnia braliśmy udział w zbiórce pieniędzy w ramach akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Pośrednim, a zarazem najważniejszym celem akcji jest pokazanie naszym najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Po zakończeniu akcji starszaki z grupy "Zajączki" podjęły się wyzwania posegregowania i policzenia zebranych groszaków. Dzięki temu dzieci poznały wartości monet, ćwiczyły liczenie i koncentrację uwagi. Zebraliśmy 460 zł i 84 gr.
                 WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W ZBIÓRKĘ "GÓRY GROSZA" SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

>>> Archiwum 2018/2019