lipiec

Obserwujemy życie na naszej wielobarwnej kwietnej łące

Piątek, 22 lipca   ( 11:58 )

Lato to cudowny okres rozkwitu wielu roślin. Przedszkolacy codziennie zaglądają na naszą łąkę…a jest  już co podglądać. Łąka staje coraz bardziej kolorowa, wielobarwna. Można już podziwiać przepiękne chabry bławatki, cząber ogrodowy, facelię błękitną, gipsówkę wytworną, koniczynę białą, koper ogrodowy, złocień polny. Nasi dzielni ogrodnicy, wykorzystując lupy podejrzeli też owady: motyle, biedronki i pszczółki. Obserwacje są stałą inspiracją do zajęć edukacyjnych, plastycznych czy muzycznych.

czerwiec

Pożegnanie przedszkola

Środa, 29 czerwca

Za oknami lato znowu wita dzieci,

Wycieczka do EPI-CENTRUM

Sobota, 18 czerwca

We wtorek 14 czerwca wszystkie przedszkolaki wyruszyły autokarem na wycieczkę do EPI -CENTRUM przy Stadionie Miejskim w Białymstoku. Czekało tam  wiele wystaw, dzięki którym dzieci mogły zgłębiać świat nauki przez doświadczanie i eksperymentowanie. Dowiedziały się między innymi jak można czerpać energię z wody, jak wyglądały pierwsze silniki, jak oszukują nasz czasem oczy i wiele innych. Odkrywaliśmy nieznane nam tajniki wiedzy, dobrze się przy tym bawiąc. Oto relacja z tego dnia.

Łąka kwietna wielobarwna

Piątek, 10 czerwca

Nasze przedszkole uczestniczy w Programie „Łąki kwiatowe na terenie białostockich placówek oświatowych”. Organizatorem Programu jest Miasto Białystok – Prezydent Miasta Białegostoku. Program polega na założeniu łąki kwietnej o powierzchni całkowitej do 50m² zaś celem naszych działań jest upowszechnianie łąk kwietnych jako alternatywy dla istniejącego trawnika znajdującego się na naszym placu przedszkolnym.

"Pola i Piotruś. Z przyjaciółmi poznajemy świat!"

Czwartek, 9 czerwca

Nasze przedszkole wzięło udział w projekcie edukacyjnym „Pola i Piotruś. Z przyjaciółmi poznajemy świat!”. Dzieci poznały dwójkę literackich bohaterów, z którymi podejmowały różnorodne wyzwania. I tak o to nasze przedszkolaki wykonały „plasterki na smutki”, pozamieniały plamy w coś zabawnego, bawiły się w emocjonalne kalambury oraz śmieszne przebieranki, tworzyły własne potwory, wykonały gniewny kolaż oraz podjęły cukiernicze wyzwanie. Dzięki tym zajęciom dzieci budowały relacje z rówieśnikami, rozpoznawały i uzewnętrzniały emocje, pracowały z własnymi emocjami oraz przekonały się, że z wszystkim można sobie poradzić, kiedy ma się przyjaciół.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Piątek, 3 czerwca

W dniach od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu kolejna już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Podczas tego święta czytelniczego przedszkolaki spotykały się każdego dnia ze znakomitymi gośćmi, którzy czytali im ciekawe opowiadania. I tak o to gościliśmy w naszym przedszkolu: panie bibliotekarki z Książnicy Podlaskiej filii nr 7, strażaka – tatę Marysi z „Biedronek”, policjanta – tatę Marysi z „Pszczółek” i Mikołaja z „Muchomorków” oraz pielęgniarkę – mamę Anielki z „Biedronek” i Marysi z „Motylków”. Co więcej dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez pracowników Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Przedszkolaki utrwaliły zasady poruszania się po ulicy, wcieliły się w rolę policjantów oraz spotkały się z gościem specjalnym – Wandzią, która jest psem policyjnym. Ostatniego dnia starszaki z grupy „Zajączków” zaprezentowały swoim młodszym kolegom i koleżankom interesującą bajkę pt. „O rybaku i smutnej rybce”. Przedstawienie uświadomiło nam, że woda jest niezbędna do życia i dlatego należy o nią dbać i ją oszczędzać.

Festyn inny niż zwykle

Środa, 1 czerwca

Tydzień Dziecka rozpoczęliśmy od Festynu, zorganizowanego przez Radę Rodziców. I mimo, że pogoda nam nie sprzyjała, a wręcz robiła wszystko by nam zepsuć zabawę - nie udało jej się! Festyn przenieśliśmy do przedszkola i znakomicie się bawiliśmy. Na sali gimnastycznej mogliśmy skakać na dmuchańcach. W sali telewizyjnej animatorzy zaprosili nas do wspólnych zabaw przy muzyce i z chustą animacyjną. Wykorzystaliśmy również korytarz na którym Panie animatorki malowały nam buzię, a my w między czasie mogliśmy pokręcić się w dmuchanej kuli. A na koniec niespodzianka: odwiedziny piesków z Psiego Patrolu!

>>> Archiwum 2020/2021