Sadzimy drzewa i krzewy

Uczennice V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku zaprosiły najstarsze przedszkolaki do udziału w projekcie ekologicznym, polegającym na zasadzeniu nowych drzew i krzewów. Dzieci z  ogromną chęcią podjęły się tego zadania, a w efekcie nasz przedszkolny ogród wzbogacił się o nowe okazy drzew i krzewów.
    Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej inicjatywie na rzecz środowiska :)

Podwodny świat

Dzieci z grupy "Muchomorki" odwiedziły Galerię Arsenał, aby przenieść się w podwodny świat pełen rozmaitych ciekawostek. Swoją wizytę rozpoczęły od obejrzenia wystawy niesamowitych konstrukcji wykonanych z różnorodnych tworzyw. Pobudziły one  wyobraźnię dzieci, dzięki której mogły same „poczuć się” konstruktorami budowli z klocków. Na zakończenie każdy wykonał swój „podwodny świat” wraz ze stworkiem z morskich głębin. Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia :)

Patriotyczne Śpiewanie

W piątek 8 listopada odbyło się Patriotyczne Śpiewanie, czyli coroczne wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. W tym szczególnym dniu niezmiernie miło było nam gościć przybyłych rodziców i dziadków. Wspólnie z nami oddali oni cześć tym, którym zawdzięczamy wolność. Pani dyrektor przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnego świętowania. Uroczystość rozpoczęły dzieci z koła teatralnego "Entliczek pentliczek". Przedstawiły wzruszającą historię o tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę. Następnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przeplatane było wierszami przygotowanymi przez reprezentację z każdej grupy, występami artystycznymi przygotowanymi przez dzieci z koła regionalnego "Podlaskie Nutki" oraz grupy "Muchomorki" i  "Zajączki". Nie mogło obejść się bez uroczystego odśpiewania Hymnu Narodowego - nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu", która jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej".

Przymarznięta królewna, krasnoludki i zagubiony tygrys

"Zajączki" i "Muchomorki" wybrały się do Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku na bajkowe przedstawienie pt.Przymarznięta królewna, krasnoludki i zagubiony tygrys w wykonaniu  młodzieżowej grupy "Cyrkplozja"  w Różanego Stoku. Przedstawienie w konwencji cyrkowej, opowiadające historię drużyny wesołych krasnoludków, które za wszelką cenę i różnymi sposobami próbowały pomóc swojej królewnie, przymarzniętej do tronu po długiej zimie . W trakcie misji krasnoludki napotykały różne przygody i bajkowe postaci.  Treść bajki przeplatały pokazy kuglarskie, żonglerka, jazda monocyklem, kręcenie POI oraz elementy akrobatyki, co zrobiło na widzach ogromne wrażenie.  Bajka niesie przesłanie, że mimo trudności nie można się poddawać i zawsze warto pomagać!

>>> Archiwum 2018/2019