grudzień

Pierwsza wizyta "Muchomorków" w bibliotece

"Muchomorki" wybrały się po raz pierwszy do Biblioteki - Książnicy Podlaskiej Filii nr 7, jednak dla niektórych z nich nie była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami wypożyczalni i zapoznać się z pomieszczeniami biblioteki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zaciekawił je dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się również, jak należy dbać o książki. Paniom bibliotekarkom dziękujemy i obiecujemy, że powrócimy do biblioteki jeszcze nie raz.

"Dwa łyki plastyki"

Na warsztatach plastycznych w Galerii im. Sleńdzińskiech dzieci z przedszkolnego koła plastycznego wykonały prace plastyczne, których tematem były "Jabłka". Prace te powstały przy użyciu technik łączonych: rysunek pastelami, wycinanie, malowanie tuszem. Dzięki warsztatom dzieci  wzbogaciły swoje doświadczenia plastyczne oraz poszerzyły wiadomości na temat zastosowanych  technik.

„Muchomorki” zwiedzają Szkołę Podstawową nr 44

„Muchomorki” wybrały się na zajęcia zapoznawcze do Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku. Przedszkolaki czekały na tę wizytę z niecierpliwością. Pani Paulina Górecka – wychowawczyni klasy Ib, oprowadziła nas po całym budynku szkoły oraz wspaniale opowiedziała nam o „życiu” szkoły. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od szatni, a następnie udaliśmy się do „zimowego placu zabaw”, który najbardziej spodobał się dzieciom. Kolejnym etapem było poznanie wyglądu sal lekcyjnych (ustawienie ławek, tablica). Przechodząc przez korytarze zwróciliśmy uwagę na gabinet dyrektora, sekretariat, pokój nauczycielski oraz gabinet pielęgniarki. „Muchomorki” poznały również wygląd świetlicy, stołówki, sali komputerowej, biblioteki, sali gimnastycznej oraz „zerówki”. Dzieci miały okazję usiąść w ławce i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Niektórych czeka to już za rok…

Mikołajki

W dniu imienin Mikołaja wspólnie wyruszyliśmy w "podróż" do dalekiej, mroźnej Laponii, gdzie czekały na dzieci "mikołajkowe zadania".  Były  konkursy, zabawy, tańce, a dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Na zakończenie każda grupa otrzymała "mikołajkowy medal" oraz pamiątkowy dyplom...a w salach czekały na dzieci upominki  pozostawione przez Mikołaja:)

Czytanie bajek

W mikołajkowe popołudnie odwiedziły nas panie z pobliskiej biblioteki. Przeczytały dzieciom z najstarszych grup dwie książki o tematyce świąteczno - zimowej. Z książki  M.Frazee pt. "Święty Mikołaj zna się na świętach" dzieci dowiedziały się, jak ciężką pracę wykonuje Mikołaj, natomiast dzięki książce E.Susso, B.Chand pt. "Yeti" przedszkolaki poznały niezwykłe przygody Uno i Mati.
    Zachęcamy rodziców i wszystkie przedszkolaki do sięgania po literaturę dziecięcą.

Hej kolęda, kolęda

Cykliczna audycja muzyczna odbywająca się w naszym przedszkolu tym razem zaprosiła nas do wspólnego kolędowania. Dzieci miały okazję wysłuchać i zaśpiewać te bardziej popularne, jak i mniej znane kolędy oraz pastorałki.
Koncert wprowadził wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Zdrowe koktajle

W tygodniu pt. "Dbam o swoje zdrowie", "Pszczółki" odwiedził specjalny gość- pani Ela, szefowa naszej kuchni. Pani Ela odpowiedziała dzieciom na pytanie "Co trzeba zrobić, aby zostać zawodowym kucharzem?". Przede wszystkim: nie bać się próbować nowych smaków, lubić gotować i piec, i oczywiście skończyć odpowiednią szkołę. Pod kierunkiem szefowej kuchni dzieci przyrządziły zdrowe koktajle na bazie jogurtu z różnymi owocami- powstały napoje w trzech smakach, a dzieci bezmleczne wykonały owocowe smoothies. Wszystkie specjały zostały wypite ze smakiem.  Na pytanie: "Kto chciałby zostać w przyszłości kucharzem?", połowa dzieci z grupy podniosła ręce. Kto wie...?
    DZIĘKUJEMY PANI ELI ZA CENNE WSKAZÓWKI KULINARNE :)

"Zajączki" w Galerii im. Sleńdzińskich

Na kolejnych warsztatach plastycznych w galerii, 6-latki  z  zaangażowaniem i inwencją twórczą wykonały  prace pt. "Zimowy las". Efektem są piękne zimowe pejzaże, które ozdobiły hol naszego przedszkola.

>>> Archiwum 2016/2017