luty

Wyjazd "Muchomorków" do Teatru Dramatycznego

Przedszkolaki z grupy „Muchomorków” wybrały się do Teatru Dramatycznego na spektakl pt.: „Królewna Śnieżka”. Przed rozpoczęciem spektaklu przypomnieliśmy sobie elementy teatru (scena, widownia, scenografia, kostiumy, rekwizyty, dekoracja, oświetlenie). Następnie, kiedy światła zgasły, przenieśliśmy się w urok baśni. Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl z balkonu, co wywołało niesamowite wrażenie. Duże emocje wzbudziła również gra aktorów, prowadzone dialogi (niekiedy bardzo śmieszne), zmieniająca się scenografia, efekty świetlne oraz dźwiękowe. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem Teatru Dramatycznego. Po nastrojach dzieci można stwierdzić, iż wycieczka była udana!

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Nasze przedszkolaki, jak co roku, z zaangażowaniem włączają się w pomoc i opiekę nad ptakami w czasie zimy. W czasie realizowanej tematyki poznały ptaki pozostające u nas na zimę, a także sposoby pomocy tym małym "przyjaciołom zza okna", w trudnych zimowych warunkach. Starszaki same wykonały karmniki z plastikowych butelek, zgromadziły rozmaite nasiona, którymi uzupełniają  stojące i zawieszone na drzewie "ptasie stołówki". Każdego dnia z uwagą obserwują, również przez szybę, przylatujące do karmników  ptaki.

"Nadzieja zawieść nie może..."

To tegoroczne motto akcji "Pola Nadziei"  organizowanej po raz ósmy na Podlasiu przez Fundację „Pomóż Im”, prowadzącą Domowe Hospicjum dla Dzieci. Jak co roku, nasze przedszkole uczestniczy w akcji charytatywnej na rzecz hospicjum.  Jednym z działań podejmowanych przez przedszkole jest przybliżanie dzieciom idei pomocy potrzebującym oraz kształtowanie wrażliwości na los drugiego człowieka.
    Najstarsze przedszkolaki z grup "Zajączków" i "Muchomorków" uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym z panią Krystyną Skrzycką z Fundacji "Pomóż Im", którego myślą przewodnią było "Hospicjum, to też życie". Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest hospicjum dla dzieci, co to jest wolontariat oraz,  że każdy może zostać wolontariuszem i pomagać można na wiele sposobów. Dzieci otrzymały pamiątkowe nalepki z logo fundacji oraz gazetki informacyjne.

styczeń

Dzień Babci i  Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem.

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu

Jak co roku, w karnawale urządzamy bal. Wszyscy z chęcią i zaangażowaniem się do niego przygotowujemy- dekorujemy salę gimnastyczną kolorowymi balonami, światełkami, serpentynami, bibułą, robimy karnawałowe maski, projektujemy stroje. Nic tego dnia nie jest takie samo! Już od rana kolorowy zawrót głowy- kostiumy, szale, peleryny, korony, różdżki, skrzydła i inne rekwizyty,  a wszystko po to, by wcielić się w ulubione postaci. Nasi bohaterowie z bajek najpierw pozują do pamiątkowych zdjęć, a następnie tanecznym krokiem, z entuzjazmem podążają do sali balowej, gdzie czekają już na nich aktorzy Teatru Pod Orzełkiem. Choć konkursy i zabawy przygotowane przez prowadzących bal związane są z Królowa Zimą, atmosfera na sali jest gorąca i radosna. Tańce, konkursy, zabawy kończy jeszcze jedna miła niespodzianka- przybycie św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Naprawdę niezwykły to dzień :)

>>> Archiwum 2016/2017