wrzesień

"Muchomorki" i "Zajączki" sprzątają świat

Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” to hasło tegorocznej kampanii „Sprzątanie Świata”. Przedszkolaki z dwóch najstarszych grup z chęcią włączyły się w tę akcję. "Muchomorki" i "Zajączki" zaopatrzone w rękawice i worki zbierały śmieci na terenie przy kościele oraz galerii handlowej. Głównym celem tej akcji było zwrócenie uwagi na konieczność dbania o najbliższe środowisko oraz prawidłowe gospodarowanie odpadami komunalnymi

Witajcie w naszej bajce!

Muchomorki i Zajączki udały się na wyjątkowy koncert w wykonaniu studentów Studium Wokalno – Aktorskiego „Szkoła Talentów”. Był to koncert bazujący na piosenkach Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa". Wyjątkowe wykonanie i fantastyczne głosy dostarczyły przedszkolakom niesamowitych wrażeń i wielu pozytywnych emocji.

Pasje Rodziców- pszczelarstwo

"Pszczółki" odwiedził tata Jasia, który opowiedział dzieciom o swojej pasji- pszczelarstwie. Dzieci mogły zobaczyć zdjęcia pasieki, poznały pszczelą rodzinę oraz potrzebne w pracy pszczelarza przybory. Dowiedziały się również o wartościach zdrowotnych miodu. "Pszczółki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści pana Krzysia, a na koniec wręczyły gościowi laurkę i wykonały wspólne zdjęcie.
    DZIĘKUJEMY ZA  SPOTKANIE  I WSPANIAŁY,  SŁODKI MIÓD, KTÓRY WZBOGACIŁ NASZE MENU :)

"Zajączki" poznają zasady bezpieczeństwa

W słoneczny, wrześniowy poranek dzieci z grupy "Zajączki" wybrały się na wycieczkę do Komisariatu Młodego Policjanta przy Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Miały możliwość obserwować ruch drogowy, trenować umiejętność poruszania się w nim z zachowaniem reguł, a także była to świetna okazja, by bliżej poznać pracę policjantów. Poprzez zabawy i symulacje prawdziwych sytuacji dzieci, wcielając się w różne role, utrwalały zasady bezpieczeństwa na drodze oraz zachowania w sytuacjach nagłych, kryzysowych. Każdy uczestnik zajęć już pamięta, wie do czego służy i kiedy można zadzwonić pod numer alarmowy 112.
    Była to bardzo pouczająca lekcja o bezpieczeństwie.

>>> Archiwum 2018/2019