styczeń

Wycieczka "Muchomorków" do biblioteki

Grupa "Muchomorków" po raz kolejny wybrała się do Książnicy Podlaskiej (filii nr 7). Tematyka zajęć skupiała się wokół uroków zimy. Na początku starszaki obejrzały prezentację multimedialną o zimie. Później pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom książkę o przygodach żubra Pompika. Dzieci wykonały  też zimowe choinki, ozdabiając je według własnych pomysłów. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za przygotowanie ciekawych zajęć!

Niech nam żyją sto lat Babcia i Dziadek!

Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo hucznie :) Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekają na swoich ukochanych bliskich i z okazji ich święta przygotowują wiele niespodzianek. Są specjalne życzenia, inscenizacje, tańce, instrumentacje, no i oczywiście własnoręcznie przygotowane upominki, w które dzieci wkładają swoje serca ! Miłe, wzruszające spotkania z ukochanymi Babciami i Dziadkami w przedszkolu na pewno długo zostaną w pamięci wszystkich. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANE BABCIE I DZIADKOWIE!

Bal karnawałowy

To doskonała okazja, by wcielić się w ulubione postaci z bajek, filmów lub wymyślić swoją własną indywidualną kreację. Tego dnia każdy może być kim chce i rzeczywiście oryginalnych  pomysłów na karnawałowe przebrania było bardzo wiele:) Zabawę poprowadzili aktorzy Teatru Pod Orzełkiem, którzy tym razem zabrali dzieci w wielką kosmiczną przygodę. Nie zabrakło kosmicznych konkurencji, tańców, zadań do wykonania, z którymi oczywiście nasi przedszkolacy poradzili sobie znakomicie!
Na koniec pojawił się ulubiony i wyczekiwany przez dzieci św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów.
    To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

"Entliczek- Pentliczek" zdobywa NAGRODĘ!

Koło teatralne "Entliczek-Pentliczek" z przedstawieniem "Jasełka"  wystąpiło na deskach Kina Forum  podczas XVIII Prezentacji Małych Form Teatralnych "Kolędy To Czas", zorganizowanych przez Przedszkole Samorządowe Nr 58 Integracyjne im. J.Wilkowskiego w Białymstoku i Białostocki Ośrodek Kultury.  Nasi mali aktorzy pokonali tremę i wspaniale wystąpili na prawdziwej scenie przed wielką publicznością! Ich zdolności artystyczne doceniło jury konkursu i przyznało NAGRODĘ!
                                    SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM AKTOROM!
Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas oraz pomoc w transporcie dekoracji :)

Wycieczka "Muchomorków" do Galerii im. Sleńdzińskich

"Muchomorki" po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybrały się na warsztaty plastyczne do Galerii im. Sleńdzińskich. Tematyka zajęć związana była z obecnie panującą pora roku – dzieci wykonywały zimowe pingwiny. Przedszkolaki w swoich pracach łączyły różne techniki plastyczne, tj.: rysunek pastelami olejnymi, kropkowanie patyczkiem używając tuszu, wydzieranka oraz naklejanie kolorowych, papierowych pasków.

Przedszkole Nr 76 idzie w Orszaku Trzech Króli

"Orszak Trzech Króli to największe na świecie jasełka wystawiane w przestrzeni publicznej. Scenariusz oparto na ewangelicznym przekazie- podążający za Gwiazdą Mędrcy oraz towarzyszący im Orszak, odkrywają w ubogiej szopie najprawdziwszego Boga  i oddają Mu pokłon. Orszakowi towarzyszą inscenizacje biblijne związane z Narodzeniem Pańskim oraz wspólne kolędowanie" ( cyt. z Odnowi oblicze ziemi! Orszak trzech Króli AD 2019)
    Reprezentacja z naszego przedszkola uczestniczyła w tym pięknym, radosnym wydarzeniu. Mimo niskiej temperatury w ten zimowy dzień, atmosfera uroczystości była ciepła i radosna.
    RODZICOM I DZIECIOM DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE !

>>> Archiwum 2017/2018