październik

"Zajączków" spotkanie z historią

Dzieci wybrały się na wycieczkę do Muzeum Historycznego, gdzie uczestniczyły w zajęciach interaktywnych "Białystok- miasto Jana Klemensa Branickiego".  Podczas tej bardzo interesującej wizyty podziwiały makietę barokowego grodu, poznały historię właściciela miasta i jego żony, pałacowe zwyczaje, charakterystyczne dla tamtego okresu ubiory, a także najważniejsze zabytki naszego miasta. Zmiany  w Białymstoku, zachodzące na przestrzeni dziejów  z uwagą obejrzały na wyświetlanych slajdach. "Zajączki",  pracując w grupach stworzyły także  prace plastyczne "Białystok-moje miasto", które po powrocie zostały wyeksponowane przy sali grupy. Była to bardzo udana wycieczka :)

"Zajączki" w Galerii im. Sleńdzińskich

Nasze starszaki uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt. "Bawiły się liście". Poznały charakterystyczne cechy złotej, polskiej jesieni, rozpoznawały i nazywały  drzewa po kształtach zasuszonych liści. Wykonały piękne prace plastyczne, które po powrocie z Galerii ozdobiły nasze przedszkole.
    Warsztaty miały na celu rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz wskazanie im drogi w poszukiwaniu różnorodnych technik.

Policjant ostrzega

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły  w spotkaniu edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wskazywała dzieciom właściwe i niewłaściwe zachowania na drodze,  uczulała na zagrożenia, a następnie nasi mali słuchacze mogli praktycznie potrenować nabyte umiejętności, przechodząc po  specjalnym chodniczku z oznaczonym przejściem dla pieszych. Wszyscy wykonali to zadanie wzorowo!

>>> Archiwum 2016/2017