czerwiec

Festyn przedszkolny "Święto Rodziny"

To już tradycja, że co roku spotykamy się i wspólnie bawimy podczas festynu "Święto Rodziny" w naszym przedszkolnym ogrodzie.   XIV już  raz cała społeczność przedszkolna, rodzice,  a także absolwenci ( nie tylko z ubiegłego roku, ale też z lat poprzednich) razem aktywnie spędzają czas biorąc udział w rozmaitych działaniach, konkursach, zabawach.

Wiersze znane i lubiane

To kolejna edycja Przedszkolnego Przeglądu Recytatorskiego, która odbyła się w naszym przedszkolu w ramach 6 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Przedstawiciele wszystkich grup zaprezentowali  przygotowane wiersze na scenie przed przedszkolną publicznością, a ich stroje nawiązywały do treści wygłaszanych utworów. Mimo "scenicznej tremy" dzieci wystąpiły cudownie, nagrodzone zostały owacjami na stojąco! Wszyscy  wykonawcy otrzymali dyplomy i małą słodką niespodziankę. GRATULUJEMY!
    Dzieciom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie :)

6 BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 5-9 czerwca nasze przedszkole po raz kolejny zorganizowało imprezy czytelnicze w ramach obchodów Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Gościliśmy przedstawicieli różnych białostockich instytucji, którzy przeczytali głośno fragmenty wybranych utworów literackich oraz porozmawiali z dziećmi o swojej pracy zawodowej i zainteresowaniach. Mieliśmy spotkanie z panią Elą- bibliotekarką z zaprzyjaźnionej Książnicy Podlaskiej Filii Nr 7, panem Jarkiem- strażakiem Państwowej Straży Pożarnej, panią Pauliną- policjantką dzielnicową III Komisariatu Policji w Białymstoku oraz rodzicami naszych przedszkolaków.
    Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany Przedszkolny Przegląd Recytatorski pod hasłem "Wiersze znane i lubiane"- nasi wychowankowie mieli okazję zaprezentować się przed publicznością i pochwalić się swoimi zdolnościami krasomówczymi. Literatura stała się też inspiracją do tworzenia pięknych prac plastycznych pod hasłem "Ulubienie bohaterowie bajek".
    W naszym przedszkolu czytanie jest zawsze "w modzie" :)

"Pszczółek" wycieczka do księgarni

Pszczółki szukały odpowiedzi na pytanie - gdzie mieszkają książki? Aby znaleźć odpowiedź, wybrały się na wycieczkę do księgarni. Tam znalazły różne rodzaje książek - dla dorosłych i dla dzieci. Pani , pracująca w księgarni, przypomniała im zasady obchodzenia się z książkami. Dzieci uważnie słuchały i postanowiły kupić książkę do czytania w przedszkolu.

Wycieczka do Wioski Indiańskiej

W piękny czerwcowy dzień przedszkolaki z wszystkich grup wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Tam czekało na nie wiele atrakcji w formie  opowieści, zabaw  oraz ćwiczeń inspirowanych życiem i zwyczajami Indian. Dzieci z radością wykonywały wszystkie zadania tj. strzelanie z łuku, jazda konna, wyławianie złota, skoki w workach, przeciąganie liny i wiele innych. Po udanej zabawie nasze pociechy bardzo zgłodniały, więc z przyjemnością i apetytem zjadły samodzielnie upieczone na ognisku kiełbaski :)
    Była to wspaniała wycieczka, a dzieciaki, choć trochę zmęczone ale szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola :)

>>> Archiwum 2015/2016