styczeń

Dzień Babci i  Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem.

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu

Jak co roku, w karnawale urządzamy bal. Wszyscy z chęcią i zaangażowaniem się do niego przygotowujemy- dekorujemy salę gimnastyczną kolorowymi balonami, światełkami, serpentynami, bibułą, robimy karnawałowe maski, projektujemy stroje. Nic tego dnia nie jest takie samo! Już od rana kolorowy zawrót głowy- kostiumy, szale, peleryny, korony, różdżki, skrzydła i inne rekwizyty,  a wszystko po to, by wcielić się w ulubione postaci. Nasi bohaterowie z bajek najpierw pozują do pamiątkowych zdjęć, a następnie tanecznym krokiem, z entuzjazmem podążają do sali balowej, gdzie czekają już na nich aktorzy Teatru Pod Orzełkiem. Choć konkursy i zabawy przygotowane przez prowadzących bal związane są z Królowa Zimą, atmosfera na sali jest gorąca i radosna. Tańce, konkursy, zabawy kończy jeszcze jedna miła niespodzianka- przybycie św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Naprawdę niezwykły to dzień :)

>>> Archiwum 2016/2017