marzec

Matematyka dla smyka

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością. Dzieci z koła matematycznego „Mądre Sówki” zdobyły II miejsce w konkursie pt.: „Matematyka dla smyka” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 79 w Białymstoku. Uczestnicy zmagali się z różnorodnymi zadaniami: liczyli, porównywali, układali mozaikę z figur geometrycznych, rozwiązywali zadania z treścią, a także kontynuowali zaprezentowany rytm. Ponadto trzeba było wykazać się szybkością oraz umiejętnością współpracy w zespole. Emocje były niesamowite, a rywalizacja przyjazna.

"Kukła z wiejskiego podwórka" – podróż w świat obrzędów

25 marca gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru pod Orzełkiem, którzy wystąpili w przedstawieniu pt. „Kukła z wiejskiego podwórka”. Profesor Hilary Szczebrzeszyński wyruszył na wieś do Kukiełkowa, gdzie bawił się z dziećmi w teatr kukiełkowy. Przedszkolaki zapoznały się z ludowymi obrzędami takimi jak: noc sobótkowa, dożynki oraz topienie Marzanny. Uczestnicy zabawy spotkali również stracha na wróble i tańczyli z lalkami podczas Nocy Świętego Jana.

Wycieczka "Muchomorków" do biblioteki

Przedszkolaki z grupy "Muchomorków" po raz kolejny odwiedziły Książnicę Podlaską przy ul. Zielonogórskiej. Tym razem zajęcia związane były z tematyką wiosenną. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia zasad zachowania się w bibliotece. Następnie dzieci wysłuchały fragmentów książki pt. "Filip i bociany" Elżbiety Zubrzyckiej. Później przedszkolaki na dużych ilustracjach szukały zwierząt oraz nazywały je. Dzieci również poznały historię bardzo głodnej gąsienicy napisanej przez E. Carle'a. Podczas czytania mogły ją nakarmić. Ozdabiały także wiosenne kolorowanki. Na koniec zajęć poznały kilka śmiesznych przygód świnki Malinki i słonia Leona. Dziękujemy za interesujące spotkanie!

Wiosno, ach to Ty” - Mini Playback Show na powitanie wiosny

W tym roku dzieci z naszego przedszkola powitały wiosnę śpiewając, grając i tańcząc piosenki  z dziecięcego repertuaru. Występy były niesamowite. Dzieci występowały solo, w duecie, ze swoimi rodzicami.  Sprawiło to wiele radości i satysfakcji nie tylko występującym, ale też publiczności. Odwagi młodym artystom dodał doping ze strony widowni. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zapewniamy, że jeszcze nie jeden taki show przed nimi.

Poznajemy zawody

W marcu "Pszczółki" poznawały zawody. Codziennie odpowiadały na pytanie "kim będę w przyszłości?", co nie było łatwe. W ramach tego tygodnia dzieci poznawały pracę kucharek, które pracują w naszym przedszkolu. Zwiedziły kuchnię i zobaczyły jak przygotowuje się pyszne obiadki. W kolejnych dniach odwiedził nas Tata Huberta - Pan Sebastian, który jest strażakiem. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał różne akcesoria strażackie (wąż, kask, mundur strażaka, maskę przeciwpożarową). Na koniec tygodnia odwiedzili nas Rodzice Bartka Pani Karolina i Pan Piotr, a także mama Krzysia- Pani Asia, którzy prowadzą sklep motoryzacyjny. Opowiedzieli dzieciom jak prowadzi się taki  sklep i co każdy motocyklista może kupić żeby być bezpiecznym na drodze. Na koniec, na naszym przedszkolnym placu zabaw pokazali przedszkolakom małe motorki. Każdy mógł wsiąść na motor i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy motocyklista.
    Dzieci wraz z wychowawczyniami dziękują Rodzicom za zaangażowanie w rozwijanie umiejętności i wiedzy o zawodach.

"Jak dzieci wiosnę przyspieszyły"

To tytuł opowiadania Marii Kownackiej, które było inspiracją dla naszych przedszkolaków do założenia "zielonego ogródka" na parapecie. W oczekiwaniu na wiosnę i zieleń wokół mali ogrodnicy sami przystąpili do wysiewania nasion i sadzenia cebulek. Przy tej okazji segregowały nasiona i cebulki, przeliczały, przygotowały potrzebne rzeczy tj. pojemniki, woda, ziemia. Każdy już teraz wie, co jest potrzebne roślinom, aby mogły rosnąć.  Po pracy,  którą wszyscy starannie  wykonali, kąciki przyrody w salach zapełniły się  wypełnionymi doniczkami , a przedszkolaki z niecierpliwością czekają na pierwsze kiełki, listki, kwiaty, szczypiorek. Co dzień będą pielęgnowały i obserwowały swoje  wczesnowiosenne roślinki :)

"Autochodzik"- gotowi do drogi!

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, zaprosiliśmy pracowników Straży Miejskiej w Białymstoku  do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W zajęciach brały udział najstarsze grupy: „Muchomorki” i „Zające”.

Chcemy mieć zdrowe ząbki

Grupa "Biedronek" uczestniczyła w zajęciu edukacyjnym przeprowadzonym przez uczennice Szkoły Policealnej Nr 1 Ochrony Zdrowia. Tematyka zajęć skupiona była wokół prawidłowej higieny zębów i zdrowego odżywiania. Przedszkolaki miały okazję doskonalić umiejętność szczotkowania zębów, a przy tym świetnie się bawiły. Było to niezapomniane i pouczające spotkanie :)                                                                                         DZIĘKUJEMY!

"Muchomorki" w Galerii im. Sleńdzińskich

Już po raz kolejny "Muchomorki" brały udział w warsztatach plastycznych w Galerii im. Sleńdzińskich. Przedszkolaki stworzyły piękne prace o tematyce przyrodniczej – wiosenne tulipany. Podczas zajęć dzieci rozwijały zdolności plastyczne, inwencję twórczą oraz pomysłowość. Efekty wytężonej pracy można teraz podziwiać w naszej sali. Widać, że wiosna jest już coraz bliżej!

>>> Archiwum 2017/2018