grudzień 2018

W oczekiwaniu na święta

W przedświąteczny czas cała społeczność przedszkolna wraz zaproszonymi gośćmi zgromadziła się, by wspólnie celebrować tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Koło teatralne "Entliczek-Pentliczek" przedstawiło jasełka,  które zespół ludowy "Podlaskie Nutki" uświetnił  śpiewem kolęd, a następnie wszyscy zgromadzeni składali sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd. Były to miłe, wzruszające chwile, za które wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy :)   ŻYCZYMY RADOSNYCH ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA I POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU 2019!

Wesołe muzykowanie w grupie "Motylków"

"Motylki" zaprosiły swoich rodziców na twórcze warsztaty muzyczne i plastyczno-techniczne. Po zabawach muzyczno-ruchowych wszyscy przystąpili do pracy. Zadaniem było stworzenie instrumentów muzycznych z przedmiotów codziennego użytku, odpadowych. Powstały  ciekawie brzmiące i oryginalnie wyglądające instrumenty:  przeróżne grzechotki, bębny, gitary i inne. Po twórczej pracy nadszedł moment sprawdzenia powstałych wytworów- wesoło zagrała  orkiestra przy piosence "Świeć gwiazdeczko". Na zakończenie spotkania, każdy narysował  swój nastrój podczas warsztatów za pomocą "buźki" na papierowej bombce, którą ozdobiliśmy świąteczną choinkę. Na  bombkach widniały szerokie uśmiechy :)
    Dziękujemy za wspólna zabawę :)

ŚWIĄTECZNY ANIOŁ-rodzinny konkurs plastyczno-techniczny

Tegoroczny  konkurs plastyczno- techniczny, zorganizowany w naszym przedszkolu dla dzieci i rodziców cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały  przepiękne anioły, z których każdy jest niezwykły,  niepowtarzalny. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością w doborze materiałów, form, technik plastycznych i sposobów wykonania.  Aniołki udekorowały nasz przedszkolny hol wprowadzając wszystkich w radosny, świąteczny czas.
    Wszystkim Twórcom gratulujemy  wspaniałych pomysłów i umiejętności oraz  dziękujemy za zaangażowanie!

Wigilijne karpie

Koło plastyczne "Dwa łyki plastyki" udekorowało  choinkę przy bożonarodzeniowej szopce oryginalnymi rybami wykonanymi podczas warsztatów w Galerii im. Sleńdzińskich. Niezwykłe ryby przyciągają uwagę i wyróżniają się ciekawą formą, fakturą oraz połyskującą wśród gałązek choinkowych barwą.

Zostań Świętym Mikołajem

W grudniu w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka prezentów dla dzieci z UDSK w Białymstoku z oddziału Onkologii i Hematologii oraz zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Zbiórka dotyczyła zabawek dla dzieci, gier, klocków, przyborów plastycznych, środków czystości.
    Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom, którzy przyłączyli się do akcji. Jest nam bardzo miło, że  w naszym przedszkolu  jest tak wielu ludzi o wielkich sercach :)

Polskie tradycje bożonarodzeniowe w Bibliotece im. Ł. Górnickiego

Poszanowania polskich tradycji  oraz zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia uczyły się dzieci z grup : "Muchomorki" i "Zajączki". Dzieci bliżej poznały symbolikę świąt: ubieranie choinki, składanie życzeń świątecznych, spożywanie wieczerzy wigilijnej, wspólne kolędowanie. Podsumowaniem zajęć było rozwiązywanie świątecznych zagadek oraz wykonanie pracy plastycznej  pt. "Świąteczna choinka".

"Gra w kolory " - zajęcia edukacyjne w Muzeum Podlaskim

Jak powstaje kolor zielony lub pomarańczowy? Czy kolory mają temperaturę? Co sprawia, że obrazy wydają nam się wesołe albo smutne? Tego wszystkiego dowiedziały się "Zajączki" zwiedzając Galerię Malarstwa Polskiego. Przedszkolaki odbyły podróż w tajemniczą i piękną krainę kolorów. Poznały różne barwy i odszukały je na obrazach. Następnie dzieci same wymieszały farby i stworzyły nowe, ciekawe połączenia kolorów.

Wszystkie dzieci kochają Mikołaja

Mikołajki to dzień, w którym wszystkie przedszkolaki są bardzo grzeczne i czekają z niecierpliwością na prezenty. Tym razem podczas wspólnej zabawy odczytaliśmy list od Św. Mikołaja i mogliśmy zajrzeć do Jego worka. Wiedzieliśmy, że nie będzie tak łatwo. Mikołaj zostawił różne zadania: wybieranie odpowiedniego stroju, odszukiwanie ukrytych obrazków, quiz, odrysowywanie śladów czy rozszyfrowywanie wiadomości. Mieliśmy dużo pracy, ale dobre humory dopisywały każdemu. Przedszkolaki z wielką radością zaśpiewały i zatańczyły „mikołajkowe” piosenki. Wszyscy wystąpili wspaniale i zasłużyli na upominek od Mikołaja.

Spotkanie "Muchomorków" z 1-klasistami

Wizyta „Muchomorków” w Szkole Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku rozpoczęła się od przyjacielskiego i radosnego powitania. Pierwszoklasiści przyjęli przedszkolaków z wielką serdecznością, a wychowawczyni pani Agnieszka, zapoznała  z wyposażeniem klasy oraz sposobem prowadzenia lekcji. Pani Agnieszka poprowadziła zajęcia na temat Święta Górników (Barbórka), podczas których dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji  (strój górnika, kolor pióropuszy, charakter pracy w kopalni). Ponadto wszyscy wspólnie wykonali przepiękne rysunki węglem. Na zakończenie  przedszkolaki otrzymały upominki („krokodylo – smoki”) własnoręcznie wykonane przez pierwszoklasistów. W podziękowaniu zaś wręczyły  laurkę , aby przypominała uczniom o  „przyjacielskiej” wizycie.

Nasze przedszkolaki w konkursie recytatorskim

"Przedszkolak małym patriotą" to tytuł konkursu recytatorskiego zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 79 "Konwaliowy Zakątek", w którym uczestniczyli przedstawiciele naszego przedszkola: Zosia, Filip i Amelka. Dzieci pięknie recytowały wiersze o naszej ojczyźnie, a ich umiejętności krasomówcze zostały zauważone i docenione. Nasze przedszkolaki zdobyły I i II miejsce, otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
    CAŁEJ TRÓJCE  GRATULUJEMY WSPANIAŁEGO WYSTĘPU!   :)

>>> Archiwum 2017/2018