wrzesień

"Motylki" w Galerii im.Sleńdzińskich

Dzieci z grupy III "Motylki" udały się do galerii sztuki na pierwsze spotkanie z twórczością i dziejami rodu Sleńdzińskich.
    W trakcie zajęć dzieci odkrywały wieloma zmysłami przestrzeń muzealną. Podróżując po wystawie poznały widziane okiem artysty pejzaże wybranych miast Europy, a także portrety ludzi, których miał okazję spotkać. Odnajdywały na ekspozycji autoportret malarza oraz jego liczne prace rzeźbiarskie. Przedszkolaki poznały podstawowe pojęcia związane ze sztuką oraz materiały i narzędzia potrzebne artyście do pracy.

Pyszne witaminki- robimy sałatkę jarzynową

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa "Motylków" postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników.
    Każdy ubrał fartuszek, dostał nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sprawiło to dzieciom wiele satysfakcji.
    Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.
    Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!
Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu

Tego dnia wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali gimnastycznej, by wspólnie świętować. Były  wspólne tańce, zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, a wszystko to w radosnej atmosferze.
    KOCHANE PRZEDSZKOLAKI BĄDŹCIE ZAWSZE TAKIE SZCZĘŚLIWE, RADOSNE JAK DZIŚ!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka na Stadionie Miejskim

18 września reprezentacja dzieci z naszego przedszkola na Stadionie Miejskim świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka pod hasłem "Przedszkolaki lubią bajki". Organizatorami imprezy był Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku  i  Stadion Miejski oraz Przedszkola Samorządowe : Nr 4, 14, 47, 69 i  76 w Białymstoku.
    Podczas uroczystości dzieci słuchały utworu W.Badalskiej, pt. "Ballada o uprzejmym rycerzu" czytanego przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Miały też możliwość zadawania pytań Panu Prezydentowi, dlatego też dowiedziały się, co trzeba zrobić , by zostać prezydentem. :)
    W programie obchodów Dnia Przedszkolaka znalazło się też zwiedzanie stadionu i gry sportowe.

>>> Archiwum 2016/2017