kwiecień

"Motylki" w sali edukacyjnej "Ognik"

"Motylki" uczestniczyły z zajęciach dydaktycznych w sali edukacyjnej „Ognik” na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 4 przy ul. Transportowej 6 w Białymstoku. Dzieci poznały podstawy ochrony przeciwpożarowej i specyfikę służby strażaków. Uczyły się rozpoznawania znaków ewakuacyjnych, obejrzały filmy animowane, w których bohaterowie Florian i Smok tłumaczyli jak zachować się w określonych sytuacjach. Przedszkolaki ćwiczyły również telefoniczne zgłaszanie pożaru w rozmowie z prawdziwym strażakiem. Uczyły się, jak udzielać pierwszej pomocy. Poza tym sprawdziły się we wspinaczce po drabinie, przejściu tunelem, rozwijaniu węża strażackiego. Podczas tej wizyty, dzieci obejrzały również pojazdy ratownicze z wyposażeniem. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

"Motylki" w Komisariacie Młodego Policjanta

Dzieci z grupy Motylki odwiedziły pokój profilaktyczny przy Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Przedszkolaki  miały możliwość uczestniczenia w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spośród trzech odwiedzonych kącików tematycznych: policyjnego, ruchu drogowego i kryminalistycznego największą popularnością wśród dzieci cieszył się autochodzik. Wszystkie dzieci miały też możliwość wcielenia się w rolę funkcjonariusza policji. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała.

Poznajemy pracę strażaków

W słoneczny, wiosenny dzień odwiedzili nas funkcjonariusze Straży Pożarnej. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków,  obejrzały  sprzęt używany podczas akcji gaśniczych,  a także poznały wyposażenie wozu strażackiego, w którym miały też okazję posiedzieć. Było to bardzo pouczające spotkanie.

"Zajączki" w Galerii im. Sleńdzińskich

Starszaki wybrały się do Galerii im. Sleńdzińskiech na ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty plastyczne. Tym razem tematem pracy były wiosenne tulipany. Dzieci wykonywały swoje rysunki bardzo skupione, uważne. Gotowe prace zostaną wyeksponowane w holu przedszkola.

Przedszkolaki w BTL

Wszystkie przedszkolaki wybrały się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl "O rybaku i złotej rybce". Dla maluchów był to pierwszy taki wyjazd, więc towarzyszyły  im duże emocje.  Przedstawienie  bardzo się dzieciom podobało, a po jego obejrzeniu wielu milusińskich wymyślało własne życzenia do spełnienia przez złotą rybkę. Okazało się, że wyobraźnia dzieci naprawdę nie ma granic :)

"Zajączki" w Straży Pożarnej

Starszaki wyjechały na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 4 Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Białymstoku. Oglądały samochody strażackie i ich wyposażenie, brały udział w ćwiczeniach strażaków na placu przed jednostką, a także uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Ognik". Na zakończenie tej bardzo ciekawej wizyty, przedszkolaki zdały egzamin przed komendantem, a za wykazanie się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa otrzymały certyfikat "Dzielny mały strażak" :)

Wizyta "Muchomorków" w Komisariacie Młodego Policjanta

Od pewnego czasu w naszym mieście działa Komisariat Młodego Policjanta – pokój profilaktyczny mieszczący się w Komendzie Miejskiej Policji, który został stworzony z myślą o najmłodszych. "Muchomorki" wybrały się z wizytą do komisariatu, gdzie czekało na nie wiele atrakcji. Przedszkolaki dowiedziały się, jak jest umundurowany policjant oraz na czym polega jego praca. Zobaczyły akcesoria policyjne i sprawdziły ich zastosowanie (megafon policyjny, kogut policyjny, tarcza do zatrzymywania pojazdów czyli tzw. lizak). Następnie utrwaliły numery alarmowe. Przypomniały również zasady obowiązujące w ruchu drogowym, a chwilę później brały udział w praktycznych ćwiczeniach – przechodziły po oznakowanym przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizator świetlny. Na koniec dzieci otrzymały odblaskowe naklejki oraz wykonały pamiątki, które zabrały ze sobą do przedszkola: odbitki swoich palców oraz zakładki do książek, na których stawiały pieczątki. To była bardzo ciekawa wizyta, podczas której dzieci wiele się nauczyły.

>>> Archiwum 2016/2017