luty

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej Nr 44

Dnia 28 lutego przedszkolaki z grupy „Motylki”, „Muchomorki” i „Zajączki” uczestniczyły w Dniu Otwartym organizowanym przez pobliską Szkołę Podstawową Nr 44 im. St. Moniuszki w Białymstoku. Każda grupa miała swoich „przewodników”, którzy pokazali nam najważniejsze miejsca w szkole. Odwiedziliśmy świetlicę, gdzie kolorowaliśmy ulubione postacie z bajek, stołówkę oraz bibliotekę. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda przerwa i lekcja w szkole.  A po zabawie w sali gimnastycznej odpoczywaliśmy w kąciku czytelniczym. Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Królewna się nudzi” w wykonaniu uczniów szkoły.

Karnawałowy czas - do zabawy zaprasza nas!

Karnawał to czas radości i dobrej zabawy. Świetną ku temu okazją była wspólna zabawa „Muchomorków” i uczniów klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku.  Karnawałowe szaleństwo od razu rozpoczęliśmy od wspólnych tańców, pląsów i śpiewów. Dzieci miały okazję zaprezentować nie tylko swoje umiejętności taneczne , ale także mogły wykazać się sprawnością, zręcznością i szybkością podczas wykonywania poszczególnych zadań. Chwilą odpoczynku był „balonowy quiz”, podczas którego dzieci prezentowały swoją wiedzę na temat baśni pt. „Kopciuszek”. Na koniec każdy wykonał klauna z kolorowego papieru i bibuły.

Konkurs plastyczny "Białystok-moje miasto"

Konkurs plastyczny „Białystok –moje miasto”  pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Muzeum Historycznego, organizowany przez nasze przedszkole  właśnie obchodził  swoje 16- lecie! W tym roku szkolnym odbył się w dniu niezwykle ważnym dla naszego miasta-19 lutego 2019r.,  czyli w 100-tną Rocznicę Odzyskania przez Białystok Niepodległości.
    Przybyli do nas uczestnicy  z  innych białostockich przedszkoli, bu tu na miejscu tworzyć prace plastyczne na sztalugach. Gości powitał wierszem, tańcem i piosenką zespół ludowy "Podlaskie Nutki". Ważną dla naszego miasta Rocznicę uczciliśmy wspominając wydarzenia historyczne oraz zaśpiewaliśmy  wszyscy wspólnie hymn narodowy.
    Po takim wstępie młodzi artyści przystąpili do pracy twórczej. Pomysłów nie brakowało! Powstały cudowne obrazy o naszym mieście, których walory artystyczne i staranność wykonania wzbudziły podziw i uznanie jurorów konkursu. Przyznano 6 nagród i 10 wyróżnień!
    Z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Białystok Niepodległości Muzeum Historyczne podarowało wszystkim uczestnikom konkursu nagrody w postaci  książeczki Białystok wkracza w niepodległość, która niewątpliwie zachęci do poznawania historii, ale również do głębszej obserwacji miasta, gdyż zawiera oryginalne zdjęcia z okresu przedwojennego.
    GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU WSPANIAŁYCH PRAC!
 Dziękujemy wszystkim nauczycielom za niegasnące zainteresowanie i udział w konkursie plastycznym „Białystok- moje miasto”.     Razem  rozwijamy talenty i budujemy tożsamość naszych wychowanków. Do zobaczenia za rok! :)

>>> Archiwum 2017/2018