wrzesień 2018

"Muchomorki" poznają historię pieniądza

Dzieci z grupy „Muchomorki” odwiedziły Muzeum Historyczne w Białymstoku, aby poznać historię pieniądza. Przedszkolaki poznały również inne środki płatnicze wykorzystywane w dawnych czasach, a także różnorodne wizerunki prezentowane na monetach i banknotach. Ponadto podczas zajęć zaprojektowały i wykonały własne monety oraz „wybiły” żetony pamiątkowe, co przybliżyło wszystkim technikę powstawania monet.

Swięto przedszkolaków na Stadionie Miejskim

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dzieci  z naszego miasta obchodziły także na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Tym razem  27 września świętowano pod hasłem „Pod skrzydłami Orła Białego”. Z tej okazji prezydent  Białegostoku Tadeusz Truskolaski spotkał się z dziećmi i ich nauczycielami,   przeczytał  legendę Wandy Chotomskiej „O Lechu, Czechu i Rusie”, a także odpowiadał  na pytania najmłodszych, np. o historię Białegostoku, matematykę i życie osobiste. Delegacja dzieci z grupy " Zajączki " wspólnie z innymi przedszkolakami zaśpiewała Hymn Przedszkolaka, a następnie uczestniczyła w różnych  zabawach i grach integracyjnych.

Rodzice czytają bajki w grupie "Muchomorków"

Dzieci z grupy „Muchomorków” uwielbiają słuchać różnorodnych bajek, opowiadań czytanych przez dorosłych. Dlatego chętnie zapraszanymi gośćmi są rodzice, którzy z wielką radością odkrywają dzieciom tajemniczy świat bajek i baśni.Pierwszym ochotnikiem do czytania była mama Filipa z przygotowaną bajką „Tomcio Paluch”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały utworu, oglądały kolorowe ilustracje, a także wypowiadały się na temat losów głównego bohatera.Na koniec dzieci wręczyły mamie Filipa dyplom z podziękowaniem oraz zrobiły wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Wycieczka "Muchomorków" do biblioteki

Grupa "Muchomorków" w nowym składzie wybrała się po raz pierwszy w tym roku szkolnym do osiedlowej biblioteki, tj. Książnicy Podlaskiej (filia nr 7). Tematem przewodnim zajęć były "Czary jesieni". Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną, podczas której utrwaliły nazwy zwierząt, ptaków oraz dary jesieni. Następnie pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom książkę o przygodach psa Ratcliffe'a. Później dzieci wspólnie wykonały jesienne drzewo, przyklejając do niego różnokolorowe liście. Na koniec przedszkolaki obejrzały krótki film pt. "Skarby jesieni" z myszką Matyldą w roli głównej. To była bardzo ciekawa wizyta.

Muzealna przygoda "Zajączków"

Muzeum nie jest wcale nudne! Można tu przeżyć prawdziwą przygodę. O tym przekonały się  "Zajączki" podczas wycieczki do Muzeum Wojska. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały interesujące zadania oraz zagadki. Dowiedziały się również czym jest eksponat oraz z jakich źródeł można czerpać wiedzę na temat historii. Wykazały się spostrzegawczością oraz zmysłem orientacji w nowej przestrzeni.  A wszystko  to sprawiło, że muzeum stało się  bliższe i kojarzy się z niesamowitą przygodą.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

"Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…”  (Robert Fulghum)

>>> Archiwum 2017/2018