czerwiec

EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

"Zajączki" żegnają przedszkole

"Zajączki" uroczyście pożegnały przedszkole. Po wakacjach prawie wszystkie pójdą do szkoły.
Na pożegnanie zabrały rodziców i zaproszonych gości w pełną przygód, prawdziwą "Morską wyprawę". W wyprawie tej wzięli udział dzielni marynarze, groźni piraci i oczywiście piękne syrenki. Wszyscy szczęśliwie dopłynęli do portu Wakacje.
W programie artystycznym "Zajączków" nie zabrakło też wierszy z "łezką w oku"- tych na pożegnanie.
    Na zakończenie uroczystości pani dyrektor wręczyła 6-latkom dyplomy ukończenia przedszkola, a 5-latkom dyplomy ukończenia grupy. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe książki.

Kolejni czytelnicy w grupie „Muchomorków”

Naszymi kolejnymi gośćmi była mama Piotrusia, która zapoznała nas z „Przygodami kotka Filemona” oraz pani Agnieszka z kl. I c ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku, która wprowadziła nas w zaczarowany świat na podstawie książki pt.: „Czarodziej Merlin”.

RODZICE- DZIECIOM

Cudowną niespodziankę przygotowali rodzice swoim pociechom! Inscenizacja  wierszy Jana Brzechwy pt. "Żuk" i "Na straganie" oraz "Rzepki" Juliana Tuwima w wykonaniu rodziców na pewno długo pozostanie w pamięci przedszkolaków! Dzieci nie tylko  były odbiorcami, ale również miały okazję aktywnie uczestniczyć w inscenizacji.
    Była to naprawdę świetna przygoda!

"Pszczółki" i "Biedronki" w bibliotece

"Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu jest w nim teka . Książka tam na Ciebie czeka". Tą zagadką powitała dzieci  pani bibliotekarka z  osiedlowej biblioteki przy ul. Zielonogórskiej. Na pierwszych zajęciach bibliotecznych dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z pracą bibliotekarza, oglądały zbiory. "Pszczółki"  i "Biedronki" wiedzą już co zrobić, żeby wypożyczyć książkę do domu.

"Muchomorki" żegnają przedszkole

Dnia 13.06.2019 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w grupie „Muchomorków”. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały ukochane przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki.

"Motylki" w bibliotece

Motylki udały się na ostatnią już w tym roku przedszkolnym wycieczkę do Filii  Nr 7 Książnicy Podlaskiej przy ulicy Zielonogórskiej. W te upalne dni nic tak nie robi, jak chwila wytchnienia z ulubioną książką. A skoro wakacje coraz bliżej nie mogło się obejść bez letniej przygody. Przedszkolaki "wybrały się"  na plażę z bohaterami książki  "Kicia Kocia". Nie mogło też zabraknąć  oglądania ulubionych książeczek oraz wykonania pracy plastycznej.
    Bardzo dziękujemy pani Madzi za miłe przyjęcie i do zobaczenia w przyszłym roku!

8 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W tym tygodniu nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pani z zaprzyjaźnionej  biblioteki - Filii Nr 7 Książnicy Podlaskiej, funkcjonariusze Straży Pożarnej i Policji, Teatr Co Nieco, który zaprezentował "Kolorowe wiersze",  aktorka z Białostockiego Teatru Lalek. Dzieci  miały okazję posłuchać czytania różnych, interesujących książek przez zaproszonych gości, ale także mogły się  wiele dowiedzieć o ich pracy oraz poszerzyć  wiedzę  i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, czy  dowiedzieć się więcej o teatrze.
    Ostatniego dnia tygodnia  przed przedszkolną widownią wystąpiło koło teatralne "Entliczek- Pentliczek" z prezentacją wiersza o tym samym tytule, była też zbiorowa recytacja znanych wierszy J.Brzechwy o zwierzętach. Na zakończenie odbyła się parada postaci z bajek, w które wcieliły się nasze przedszkolaki i dyskoteka na placu przedszkolnym.
    To był naprawdę niezwykły tydzień!
    DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM ZA CZYTANIE DZIECIOM, MIŁE SPOTKANIE I CIEKAWE ROZMOWY     :)

"Muchomorki" z wizytą w Operze

Przedszkolaki z grupy „Muchomorki” wybrały się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na spektakl muzyczny pt.: „Księga Dżungli”. Emocje, które towarzyszyły nam podczas oglądania były niesamowite. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe stroje wprowadziły nas w „świat dżungli”. Dzieci z wypiekami na twarzy śledziły losy głównego bohatera – chłopca o imieniu Mowgli. Cała sceneria przyciągała uwagę małych widzów i wywołała na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

>>> Archiwum 2017/2018